Strømmen Sjakklubb

Kom og spill sjakk med oss! (Tirsdager kl. 18:45)

Spillested: Skjetten Menighetssenter

Adresse: Tårnbyveien 201, 2013 Skjetten

Velkommen til Strømmen sjakklubb

Vi er en klubb på ca. 30 medlemmer fordelt på forskjellige aldersgrupper og nivåer - for de som kan litt sjakk til mesterspillere. Vi holder til på gml. Valstad skole, Tårnbyvn. 201/231, Skjetten.

Våre spillekvelder er tirsdager kl. 18.45 – 23.00, unntatt helligdager. Alle er velkomne til et hyggelig sjakkmiljø. For mer informasjon se vår informasjonsside.

Kart til klubbens spillested finner du her:


Strømmen Sjakklubb stiller med to lag i Østlandsserien i lagsjakk. 1. laget spiller i 2. divisjon avdeling A og 2. laget spiller i 3. divisjon avdeling C.

Strømmen Sjakklubb Ungdom (SSKU) er inntil videre "lagt på is" og det er dessverre ingen aktivitet her for nybegynnere og barn på nåværende tidspunkt.

Siste Nyheter

Ordinærsjakk
23.03.2017
Resultatene fra 8. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
16.03.2017
Resultatene fra 7. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Lynsjakk
09.03.2017
Resultatene fra klubbmesterskapet i lynsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og klubbmester ble Øystein Andersen med 11 av 14 poeng. Klasse B og C ble vunnet av hhv. Leif Jacobsen og Jørgen Vamnes Sæther.

Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
22.02.2017
Resultatene fra 5. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Hurtigsjakk
15.02.2017
Resultatene fra 2. spillekveld av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
09.02.2017
Resultatene fra 4. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
01.02.2017
Resultatene fra 3. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Hurtigsjakk
26.01.2017
Resultatene fra 1. spillekveld av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
18.01.2017
Resultatene fra 2. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
11.01.2017
Resultatene fra 1. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det også ordinærsjakk.
Terminliste
01.01.2017
Nå er turneringskalenderen for våren 2017 klar, se terminlisten. På programmet står ordinærsjakk (12 runder), hurtigsjakk (12 runder over 4 spillekvelder) og lynsjakk. Vi håper på godt oppmøte og ønsker alle sammen lykke til i turneringene.
Julehilsen
24.12.2016
Styret ønsker alle i klubben en riktig god jul og et godt nytt år!

Ordinærsjakk - sluttstilling
15.12.2016
Sluttstillingen fra høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og høstmester ble Steinar Sidselrud med 10 poeng. Klasse B og C ble vunnet av hhv. Leif Jacobsen og Ask Amundsen. Vi gratulerer så mye til vinnerne.

Neste tirsdag er det juleavslutning med premieutdeling, pølser og brus. Det blir selvsagt også litt lynsjakk :)
Hurtigsjakk - sluttstilling
01.12.2016
Sluttstillingen fra høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og hurtigsjakkmester ble Frode Lillevold med 11,5 poeng. Klasse B og C ble vunnet av hhv. Stein Fjellseth (7 poeng) og Ask Amundsen (6 poeng). Vi gratulerer så mye til vinnerne.

Neste tirsdag er det ordinærsjakk igjen.
Ordinærsjakk
23.11.2016
Resultatene fra 10. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
19.11.2016
Resultatene fra 9. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Hurtigsjakk
09.11.2016
Resultatene fra 3. spillekveld av høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk igjen.
Ordinærsjakk
02.11.2016
Resultatene fra 8. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
26.10.2016
Resultatene fra 7. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Lynsjakk
22.10.2016
Resultatene fra høstmesterskapet i lynsjakk er nå oppdatert, se resultater lynsjakk. Vinner av klasse A og høstmester ble Øystein Andersen med 11 av 13 poeng og vinner av klasse B ble Stein Fjellseth med 6 av 13 poeng. Vi gratulerer så mye til vinnerne.

Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Resultater oppdatert
14.10.2016
Resultatene fra de siste rundene av høstmesterskapet i ordinærsjakk og hurtigsjakk er nå oppdatert, se resultater hurtigsjakk og resultater ordinærsjakk. Neste tirsdag er det lynsjakk.
Ordinærsjakk
22.09.2016
Resultatene fra 4. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
14.09.2016
Resultatene fra 3. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Hurtigsjakk
07.09.2016
Resultatene fra 1. spillekveld av høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
31.08.2016
Resultatene fra 2. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag starter høstmesterskapet i hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
26.08.2016
Resultatene fra 1. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Terminliste
17.08.2016
Sjakksesongen starter allerede tirsdag den 23. august med første runde av ordinærsjakk. På spilleprogrammet står ordinærsjakk (12 runder), hurtigsjakk (12 runder) og lynsjakk. Terminlisten finner dere her terminlisten. Styret håper på godt oppmøte og ønsker alle en innholdsrik sjakksesong.
God sommer
25.06.2016
Styret ønsker alle i klubben en riktig god sommer og lykke til i Landsturneringen til alle våre deltakere. Terminlisten for høsten vil bli lagt ut så snart den er ferdig, men senest i starten av august. Oppstart og første spillekveld blir som vanlig lagt til skolestart i slutten av august.
Sommersjakk
01.06.2016
Vi minner på at det blir sjakkaktivitet i klubben neste tirsdag. Siden vi har lokalene tilgjengelig og at det var interesse for fortsatt spill så kjører vi på inntil videre. Det blir mest sannsynlig en uformell lynsjakkturnering som alle kan delta i, inkludert spillere fra andre klubber!
Simultansjakk
26.05.2016
Resultatene fra simultansjakken er nå lagt ut, se resultater. Hele 10 seire, 3 remis og 5 tap ble det på Frode. Det må anses som et meget godt resultat for vår klubbmester!

Vi minner om årsmøte med pølser og premieutdeling og helt sikkert litt lyn neste tirsdag!
Ordinærsjakk - sluttstilling
11.05.2016
Sluttstillingen av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester i ordinærsjakk ble Frode Lillevold og vinner av klasse B og C ble hhv. Stein Fjellseth og Jørgen Vamnes Sæther. Vi gratulerer så mye til vinnerne!

Neste spillekveld (24. mai) er det simultansjakk mot klubbmester Frode. Vi håper så mange som mulig møter opp og gir god motstand!
Ordinærsjakk
04.05.2016
Resultatene fra 11. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Hurtigsjakk
27.04.2016
Sluttstillingen av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester i hurtigsjakk ble Steinar Sidselrud og vinner av klasse B og C ble hhv. Frank Olav Bruun og Jørgen Vamnes Sæther. Vi gratulerer så mye til vinnerne!
Ordinærsjakk
22.04.2016
Resultatene fra 10. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Hurtigsjakk
06.04.2016
Resultatene fra 3. spillekveld (runde 6-9) av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Lynsjakk
30.03.2016
Resultatene fra klubbmesterskapet i lynsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og klubbmester ble Øystein Andersen. Vinnerne av klasse B og C ble hhv. Stein Fjellseth og Lars Gunnar Sæther. Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Ordinærsjakk
17.03.2016
Resultatene fra 7. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Styret ønsker alle i klubben en riktig god påske.
Ordinærsjakk
02.03.2016
Resultatene fra 6. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Ordinærsjakk
24.02.2016
Resultatene fra 5. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Ratingtall for SSK
19.02.2016
NavnNorsk ratingFide rating
Lillevold Frode20542109
Gonzàles Francisco Silva20382082
Pedersen Lars Erik20042045
Sidselrud Steinar19352052
Rueda-Kjeldsen Juan Carlos19292012
Andersen Jørgen Mosbech18181941
Nygaard Eddy17451926
Mella Aage17161842
Tangen Thomas16850
Grasmo Øystein16441763
Engevik Bjarne J.16091786
Svenske Jan15821768
Røed Tom Kristen Bergum14881533
Bruun Frank Olav14791759
Jacobsen Leif14641758
Kirkebø Bernt13951515
Lilleng Gunnar12481676
Stenseth Morten12150
Rønning Leif11740
Trolle Ernst11410
Amarapala Anton10951492
Amarapala Sheroni10791312
Bråthen Werner10500
Eilertsen Mikkel9301475
Sæther Jørgen Vamnes8760
Amundsen Ask7940
Thundrup Pempa6370
Bergum Tom Kristen00
Eidem Frode00
Eilertsen Andreas00
Engevik Sissel M.00
Fjellseth Stein00
Risdal Tallak Harald00
Sæthre Lars Gunnar00


Hurtigsjakk
17.02.2016
Resultatene fra 2. spillekveld (runde 4-6) av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Strøsjakk
13.02.2016
Vi har lagt til litt historisk materiale på hjemmesiden. Først ute er strøsjakk fra 1965, se linken under:

Strøsjakk 1965
Ordinærsjakk
10.02.2016
Resultatene fra 4. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Ordinærsjakk
06.02.2016
Resultatene fra 3. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Resultater
29.01.2016
Resultatene fra 2. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk og 1. spillekveld av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Ordinærsjakk
13.01.2016
Resultatene fra 1. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Terminliste
04.01.2016
Nå er turneringskalenderen for våren 2016 klar, se terminlisten. På programmet står ordinærsjakk (12 runder), hurtigsjakk (12 runder over 4 spillekvelder) og lynsjakk. Vi håper på godt oppmøte og ønsker alle sammen lykke til i turneringene.
Julehilsen
21.12.2015
Styret ønsker alle spillerne i klubben en riktig god jul og et godt nytt år! Vi starter opp igjen tirsdag den 5. januar med uformell lyn, premieutdeling og pølser m.m.

Ordinærsjakk - sluttstilling
16.12.2015
Endelig resultatliste fra høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Høstmester og vinner av klasse A ble Lewi Bekkelien med 10 poeng. Frank Olav Bruun vant klasse B med 7 poeng og Sheroni Amarapala vant klasse C med 5,5 poeng. Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Ordinærsjakk
09.12.2015
Resultatene fra 11. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Hurtigsjakk - sluttstilling
07.12.2015
Endelig resultatliste fra høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Høstmester og vinner av klasse A ble Frode Lillevold med 11 poeng. Frank Olav Bruun vant klasse B med 7 poeng og Lars Gunnar Sæther vant klasse C med 5 poeng. Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Ordinærsjakk
25.11.2015
Resultatene fra 10. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Ordinærsjakk
18.11.2015
Resultatene fra 9. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Hurtigsjakk
14.11.2015
Resultatene fra 3. spillekveld av høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Lynsjakk
29.10.2015
Resultatene fra høstmesterskapet i lynsjakk er nå lagt ut, se resultater. Høstmester i lynsjakk 2015 ble Frode Lillevold med 11,5 poeng. Gruppe B og C ble vunnet av hhv. Tallak Riisdal (9,5 poeng) og Mikkel Eilertsen (5 poeng). Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Resultater oppdatert
28.10.2015
Alle resultater fra høstmesterskapet i ordinærsjakk og hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. På grunn av noen tekniske problemer har det tatt litt lengre tid å få oppdatert hjemmesiden, men det skal nå være fikset.
Ordinærsjakk
02.10.2015
Resultatene fra 3. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Hurtigsjakk
02.10.2015
Resultatene fra 1. spillekveld av høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Oppdatert medlemsliste
30.09.2015
Nå er medlemslisten oppdatert for 2015, se medlemslisten.
Terminliste høst 2015
11.08.2015
Nå er terminlisten for høsten klar, se terminlisten. Vi starter allerede den 25 august med første runde av ordinærsjakken. På programmet står ordinærsjakk (12 runder), hurtigsjakk (12 runder over 4 spillekvelder) og lynsjakk. Vi håper på godt oppmøte og ønsker alle sammen lykke til i turneringene.
God sommer
03.06.2015
Styret ønsker alle våre medlemmer en riktig god sommer. Vi ser at mange har meldt seg på landsturneringen i år og det er meget gøy og positivt for klubben. Vi kommer tilbake med terminlisten for høsten på et senere tidspunkt, men vi regner med å starte opp igjen den 25 august. Lykke til med landsturneringen!
Simultansjakk
20.05.2015
Alle resultatene fra simultansjakken er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester Frode Lillevold klarte totalt 10.5 av 15 poeng denne gangen, noe som helt klart er et meget godt resultat.

Neste tirsdag er det årsmøte og litt lynsjakk. Styret håper på godt oppmøte.
Ordinærsjakk - sluttstilling
13.05.2015
Sluttstillingen fra klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester og suveren vinner av klasse A ble Frode Lillevold med 10.5 poeng. Leif Jacobsen og Sheroni Amarapala vant hhv. klasse B og C. Vi gratulerer så mye til vinnerne. Neste tirsdag er det simultansjakk mot klubbmester og vi håper på godt oppmøte.
Ordinærsjakk
06.05.2015
Resultatene fra 11. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles siste runde.
Hurtigsjakk - sluttstilling
01.05.2015
Sluttresultatet fra klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester i hurtigsjakk ble Øystein Andersen med 9 av 11 poeng. Klasse B og C ble vunnet av hhv. Leif Jacobsen og Sheroni. Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Ordinærsjakk
26.04.2015
Resultatene fra 10. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Resultater
15.04.2015
De siste resultater fra ordinærsjakken og hurtigsjakken er nå lagt ut, se resultater.
God påske!
01.04.2015
Styret ønsker alle sammen en riktig god påske.
Ordinærsjakk
01.04.2015
Resultatene fra 8. runde av ordinærsjakken er nå lagt ut, se resultater.
Lynsjakk - resultater
12.03.2015
Klubbmester i lynsjakk ble Francisco med full pott - 15 av 15 poeng.
Ole Jørgen Aannestad vant kl. B med 12 poeng.
Jørgen Vamnes Sæther vant kl. C med 4 poeng.
Fullstendig resultatliste finnes under resultater. Gratulerer så mye til vinnerne.
Lagsjakk
11.03.2015
Gratulerer til Strømmen 1 med 1. plass i 2. divisjon og opprykk til 1. divisjonen neste sesong. 2. laget berget plassen i 3. divisjon med 5. plass av 6 lag. Takk til alle som bidro i serien og en stor takk til laglederne Steinar Sidselrud og Ernst Trolle.
Seniorsjakk
09.03.2015
Aage Mella (82) holder fortsatt koken med god sjakk. Nylig deltok han i VM for seniorlag (+ 65) på 3. bord for 2. laget. Laget ble nr. 33 av 42 lag. Han fikk også en fin 2. plass i NTG hurtig i februar, klasse B. Og sist søndag vant han for 2. laget til Strømmen 2 på 1. bord. Han er dermed en av de mest aktive spillerne klubben har :) Flott Aage!
Ordinærsjakk
03.03.2015
Resultatene fra 6. runde av ordinærsjakken er nå lagt ut, se resultater. Neste uke spilles klubbmesterskapet i lynsjakk.
Oppdaterte resultater
25.02.2015
Resultatene fra 5. runde av ordinærsjakken og 6. runde av hurtigsjakken er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
12.02.2015
Resultatene fra 4. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
04.02.2015
Resultatene fra 3. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det ny runde med ordinærsjakk.
Kontingentsatser oppdatert
31.01.2015
Nå er kontingentsatsene for 2015 oppdatert, se vår klubbinfoside for mer informasjon -> klubbinfo.
Ordinærsjakk
30.01.2015
Resultatene fra 2. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk og 1. spillekveld av hurtigsjakken er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det ny runde med ordinærsjakk.
Terminliste våren 2015
03.01.2015
Nå er turneringskalenderen for våren 2015 klar, se terminlisten. På programmet står ordinærsjakk (12 runder), hurtigsjakk (12 runder over 4 spillekvelder) og lynsjakk. Vi håper på godt oppmøte og ønsker alle sammen lykke til i turneringene.
Julehilsen
21.12.2014
Styret ønsker alle spillerne i klubben en riktig god jul og et godt nytt år!

Ordinærsjakk
17.12.2014
Sluttstillingen fra høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og høstmester ble Frode Lillevold med 11 poeng. Klasse B og C ble vunnet av hhv. Frank Olav Bruun og Sheroni Amarapala. Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Ordinærsjakk
10.12.2014
Resultatene fra 11. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke spilles siste runde av ordinærsjakken.
Hurtigsjakk
03.12.2014
Sluttstillingen fra høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og høstmester ble Frode Lillevold med 11 poeng. Klasse B og C ble vunnet av hhv. Ole Jørgen Aannestad og Sheroni Amarapala. Vi gratulerer så mye til vinnerne. Neste uke er det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
27.11.2014
Resultatene fra 10. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det hurtigsjakk.
Hurtigsjakk
12.11.2014
Resultatene fra 3. spillekveld av høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
08.11.2014
Resultatene fra 8. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
03.11.2014
Resultatene fra 7. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det ny runde med ordinærsjakk.
Lynsjakk
28.10.2014
Resultatene fra høstmesterskapet i lynsjakk er nå lagt ut, se resultater. Høstmester i lynsjakk ble Francisco med 15 av 15 poeng, mens B og C-gruppen ble vunnet av hhv. Ole Jørgen og Sheroni. Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Ordinærsjakk
15.10.2014
Høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå halvspilt og resultatene finner du her, se resultater. Neste uke er det lynsjakk.
Oslo Chess International
05.10.2014
Oslo Chess International er nå ferdigspilt og våre 2 deltakere i GM-klassen gjorde et tappert forsøk og havnet omtrent som forventet. Frode (2199) startet forrykende med seier over IM Torbjørn R. Hansen (2476) som ble beste nordmann på 10. plass, samt remis mot GM E. Rozentalis (2615). Frode ble til slutt nr. 42 med 2.5 poeng mot en snittmotstand på 2347. Francisco (2130) ble nr. 41 med 3 poeng med en prestasjon på 2068 mot en snittmotstand på 2193. Gratulerer med flott innsats til begge to.
Hurtigsjakk
01.10.2014
Resultatene fra 2. spillekveld av høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
24.09.2014
Resultatene fra 4.runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke spilles det hurtigsjakk.
Hurtigsjakk
11.09.2014
Resultatene fra 1. spillekveld av høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke spilles 3. runde ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
06.09.2014
Resultatene fra 2.runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke er det hurtigsjakk på programmet.
Ordinærsjakk
28.08.2014
Resultatene fra 1.runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Andre runde spilles neste uke, og som vanlig er det bare å bli med selv om man ikke fikk med seg førsterunden.
Terminliste høsten 2014
12.08.2014
Nå er turneringskalenderen for høsten 2014 klar, se terminlisten. På programmet står ordinærsjakk (12 runder), hurtigsjakk (12 runder over 4 spillekvelder) og lynsjakk. Vi håper på godt oppmøte og ønsker alle sammen lykke til i turneringene.
Sommerferie
15.06.2014
Strømmen sjakklubb ønsker alle medlemmer en riktig god sommer. Terminlisten for høsten 2014 blir lagt ut så fort den er klar, men vi satser på å starte opp igjen i slutten av august.
Simultansjakk
22.05.2014
Frode spilte simultansjakk mot resten av klubben på tirsdag og tok hele 12 av 13 poeng! Det ble seier mot Sheroni, Anton, Steinar, Pempa, Marius S, Andreas, Knut, Ernst, Leif R, Gunnar, Bjarne og Frank. Lewi var den eneste fra "laget" som vant.

Neste uke er det årsmøte og litt lynsjakk - så møt opp!
Ordinærsjakk - sluttstilling
15.05.2014
Sluttstillingen fra klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester og vinner av klasse A ble Lars Erik Pedersen, mens B og C-gruppen ble vunnet av hhv. Leif Jacobsen og Pempa Thundrup. Vi gratulerer så mye til vinnerne. Neste uke spilles det simultan mot klubbmester!
Hurtigsjakk - sluttstilling
12.05.2014
Sluttstillingen fra klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester i hurtigsjakk ble Lars Erik Pedersen, mens B og C-gruppen ble vunnet av hhv. Ole Jørgen Aannestad og Andreas Eilertsen. Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Ordinærsjakk
06.05.2014
Resultatene fra 11.runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles siste runde.
Ordinærsjakk
26.04.2014
Resultatene fra 10.runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det hurtigsjakk.
Fagernes Chess International
22.04.2014
Flott innsats av Frode Lillevold under Fagernes Chess International 2014. Med en knallstart på turneringa med remis mot IM Torbjørn R. Hansen (2450) og seier mot IM Frode Elsness (2459) og IM Jovanka Houska (2408), lå han faktisk best blant alle norske deltakere med en prestasjon på hele 2727. Siden ble motstanden uhyre sterk og det ble flere tap, unntatt remis mot Johan Salomon (2372). Det ble tap mot GM Gajewski (2631), GM L.E. Johannessen (2525), IM Svane (2487), CM Flermoen (2186) og WGM Dolzhikova (2187). Frode endte til slutt på 34. plass med en ratingprestasjon på 2285, noe som er godt over forventet. Gratulerer Frode.
God Påske
16.04.2014
Styret ønsker alle i Strømmen sjakklubb en riktig god påske.
Ordinærsjakk
09.04.2014
Resultatene fra 9.runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag er det påskefri.
Hurtigsjakk
02.04.2014
Resultatene fra 3. spillekveld av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
26.03.2014
Resultatene fra 8. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
21.03.2014
Resultatene fra 7. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles det ordinærsjakk.
Lynsjakk
14.03.2014
Resultatene fra klubbmesterskapet i lynsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester og vinner av klasse A ble Francisco med 13 av 13 poeng. Klassevinnere for hhv. klasse B og C ble Frank Olav og Marius Daae. Vi gratulerer så mye til klubbmester og klassevinnerne. Neste tirsdag spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
05.03.2014
Resultatene fra 6. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles klubbmesterskapet i lynsjakk.
Hurtigsjakk
20.02.2014
Resultatene fra andre spillekveld (runde 4-6) av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
12.02.2014
Resultatene fra fjerde runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles det hurtigsjakk.
Resultater
05.02.2014
Resultatene fra de tre første rundene i klubbmesterskapet i ordinærsjakk og hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
23.01.2014
Resultatene fra de to første rundene i klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste tirsdag starter klubbmesterskapet i hurtigsjakk.
Sjakkstafetten
20.01.2014
Strømmen sjakklubb deltok den 14. januar på NSF´s 100 års jubileum, samt markering av OL i Tromsø som starter den 1. august. Markeringa er et sjakkbrett som leveres fra klubb til klubb og alle som spilte turnering denne dagen vil få et diplom senere. Neste klubb er Hønefoss. Landsturneringa i Trondheim vil også motta Stafettbrettet.
Julehilsen
20.12.2013
Styret ønsker alle spillerne i klubben en riktig god jul og et godt nytt år!

Terminliste våren 2014
18.12.2013
Nå er turneringskalenderen for våren 2014 lagt ut, se terminlisten. På programmet står ordinærsjakk (12 runder), hurtigsjakk (12 runder over 4 spillekvelder) og lynsjakk. Vi håper på godt oppmøte!
Ordinærsjakk
13.12.2013
Resultatene fra høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og høstmester ble Frode Lillevold med 10.5 poeng. Klasse B og C ble vunnet av hhv. Anton Amarapala og Marius Borgen Sandbæk. Vi gratulerer så mye til vinnerne. Neste uke er det juleavslutning med pølser, premieutdeling og litt lynsjakk.
Gratulasjoner!
06.12.2013
Vi gratulerer Aage Mella med 80-årsdagen i dag den 6. desember. Hilsen alle sjakkvenner i Strømmen sjakklubb.
Ordinærsjakk
04.12.2013
Resultatene fra 11. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater.
Hurtigsjakk
27.11.2013
Resultatene fra høstmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og høstmester ble Eddy Nygaard med 9 av 12 poeng. Klasse B og C ble vunnet av hhv. Leif Rønning og Martin Lopez. Vi gratulerer så mye til vinnerne.
Ordinærsjakk
20.11.2013
Resultatene fra 10. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke spilles det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
30.10.2013
Resultatene fra 8. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Neste uke spilles det hurtigsjakk.
Lynsjakk
18.10.2013
Resultatene fra høstmesterskapet i lynsjakk er nå lagt ut, se resultater. Vinner av klasse A og høstmester ble Øystein Andersen med 19,5 av 21 poeng. Klasse B og C ble vunnet av Frank Olav Bruun og Marius Borgen Sandbæk. Vi gratulerer så mye til vinnerne. Neste uke spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
12.10.2013
Resultatene fra 6. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles høstmesterskapet i lynsjakk. Startavgift kr. 50,-
Oslo Chess International
07.10.2013
Meget god innsats av Frode Lillevold i GM-gruppa og Francisco i ELO-gruppa under forrige ukes Oslo Chess International. Frode ble nr. 29 av 48 spillere med 4.5 poeng og en ratingprestasjon på 2251. Bl.a med en fin remis mot en IM på 2467. Francisco ble nr. 4 av 72 med 7 poeng og med en ratingprestasjon på 2112.
Oppdaterte resultater
02.10.2013
Resultatene fra høstmesterskapet i ordinærsjakk og hurtigsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles 6. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
28.08.2013
Resultatene fra 2. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles det hurtigsjakk.
Ordinærsjakk
21.08.2013
Resultatene fra 1. runde av høstmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles det også ordinærsjakk.
Høstsesongen starter i morgen!
19.08.2013
Styret ønsker alle velkommen til ny sjakksesong i morgen 20. august og håper alle har hatt en flott sommerferie. Vi vil også få takke alle som deltok i Landsturneringa på Lillehammer. Og spesielt gratulasjoner til Aage Mella nr. 3 senior A og Øystein Andersen nr. 1 klasse 1, samt flere meget gode plasseringer og flott innsats. Vel møtt til ny sesong.
Terminliste for høsten 2013
17.07.2013
Nå er terminlisten for høsten 2013 klar, se link. Vi starter opp med høstmesterskapet i ordinærsjakk allerede den 20. august og vil ha samme program som i fjor med ordinærsjakk, hurtigsjakk og lynsjakk på menyen!
NGP-sluttstilling
08.06.2013
Sluttstillingen i Norges Grand Prix 2012-2013 er nå offentliggjort og Francisco vant klasse 1 med 180 poeng, se oppsummering NGP. Gratulerer så mye med seieren Francisco, dette var fullt fortjent og viser at sjakkformen er meget bra for tiden.

Ellers så ønsker styret alle i klubben en riktig god sommer og til lykke med Landsturneringen for de som skal delta her. Terminliste og oppstartstidspunkt for høsten vil legges ut på hjemmesiden i august.
Lynsjakk - årsmøte
03.06.2013
Det ble spilt lynsjakk etter årsmøte den 25. mai og resultatene fra denne turneringen ble som følger: 1. Frode 8,0/8 2. Lewi 6,5 3. Knut, Frank og Bernt 5,0 6. Gunnar L 3,0 7. Marius 2,5 8. Leif R 1,0 9. Elisabeth 0,0. Det blir sjakk i morgen så det er bare å møte opp.
Simultansjakk
02.06.2013
Her følger resultatene fra simultansjakk mot klubbmester Lewi: Frode, Lars Erik, Steinar, Francisco, Øystein, Bjarne, Gunnar L, og Leif R vant. Elisabeth spilte remis. Knut, Anton, Odd, Odin, Marius, Sissel, Pempa og Andreas tapte. Totalt ble det 8,5/17 poeng på klubbmesteren.
Ordinærsjakk
16.05.2013
Resultatene fra klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester i ordinærsjakk ble Lewi Bekkelien, mens B og C-gruppen ble vunnet av hhv. Frank Olav Bruun og Martin Lopez. Vi gratulerer så mye til vinnerne. Neste gang spilles det simultansjakk mot klubbmester.
Hurtigsjakk
06.05.2013
Resultatene fra klubbmesterskapet i hurtigsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester i hurtigsjakk ble Lars Erik Pedersen på kvalitet, mens B og C-gruppen ble vunnet av hhv. Frank Olav Bruun og Odd A. Solum. Vi gratulerer så mye til vinnerne. Neste gang spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
24.04.2013
Resultatene fra runde 9 og 10 av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er nå oppdatert, se resultater. Neste gang er det hurtigsjakk.
Resultater oppdatert
11.04.2013
De siste resultatene fra ordinær- og hurtigsjakkturneringen er nå oppdatert, se resultater. Neste gang spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
24.03.2013
Alle resultater fra 7. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang er det påskefri og i den anledningen ønsker styret alle en riktig god påske.
Lynsjakk
16.03.2013
Resultatene fra klubbmesterskapet i lynsjakk er nå lagt ut, se resultater. Klubbmester i lynsjakk ble Frode Lillevold med 14 av 14 poeng, mens B og C-gruppen ble vunnet av hhv. Frank Olav Bruun og Odd A. Solum. Vi gratulerer så mye til vinnerne. Neste gang spilles det ordinærsjakk.
Seriesjakken
12.03.2013
Strømmen 1 endte til slutt på 6. plass av 8. lag i 1. divisjonen. Laget slo til med flott innsats i siste runde og vant 4-1 mot 1911. Strømmen 2 ble nr. 4 av 6 lag men tapte 1-3 mot Nordstrand 6 i siste runde.
Takk til alle deltakere som stilte opp i seriesjakken og spesielt til Frode Lillevold og Leif Jacobsen som lagledere.
Ordinærsjakk
06.03.2013
Alle resultater fra 6. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles klubbmesterskapet i lynsjakk.
Ordinærsjakk
27.02.2013
Alle resultater fra 5. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles ny runde med ordinærsjakk.
Hurtigsjakk
20.02.2013
Alle resultater fra 2. spillekveld av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
14.02.2013
Alle resultater fra 4. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles det hurtigsjakk.
Nye medlemmer
11.02.2013
Klubben har fått 3 nye medlemmer og styret ønsker Marius Borgen Sandbæk, Sander Sunde Bernhus og Martin Lopez velkommen til klubben.
Gode resultater
11.02.2013
Francisco har gjort det meget sterkt i Norgescupen etter 37 turneringer totalt i cupen. Han ligger som nr. 2 av 279 deltakere i klasse 1. og nr. 29 av 331 deltakere i klasse Mester. Gratulerer.
Ordinærsjakk
06.02.2013
Alle resultater fra 3. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang spilles ny runde med ordinærsjakk.
Hurtigsjakk
30.01.2013
Alle resultater fra 1. spillekveld av klubbmesterskapet i hurtigsjakk er lagt ut, se resultater. Neste tirsdag spilles det ordinærsjakk.
Ordinærsjakk
23.01.2013
Alle resultater fra 1 og 2. runde av klubbmesterskapet i ordinærsjakk er lagt ut, se resultater. Neste gang starter vårens hurtigsjakkturnering.
Terminlisten er lagt ut
21.01.2013
Nå er turneringskalenderen for våren 2013 lagt ut, se terminlisten. På programmet står ordinærsjakk (12 runder), hurtigsjakk (12 runder over 4 spillekvelder) og lynsjakk. Vi håper på godt oppmøte og ønsker alle sammen lykke til i turneringene.
Nå er hjemmesiden oppdatert!
10.01.2013
På grunn av ulike årsaker har vår hjemmside vært nede i to måneder. Vi beklager det inntrufne, men kan i dag opplyse at vår nye hjemmeside er på plass igjen. Det planlegges videre med hyppige oppdateringer slik at den alltid vil være oppdatert med hva som skjer i klubben.
Strømmen Sjakklubb 80 år!
28.12.2012
På årets juleavslutningen ble det kjøpt inn en stor kake i forbindelse med at vår klubb hadde 80 års jubileum. Det ble en meget hyggelig avslutning på året (som ga mersmak) og i den anledningen ønsker styret alle medlemmene et riktig godt nyttår!